Вести

Девет награда за Аматерско позориште "Хранислав Драгутиновић" у Лебану

На Регионалној смотри аматерских позоришта у Лебану, чланови Аматерског позоришта "Хранислав Драгутиновић" су освојили девет награда, више него било које претходне године.Тим поводом у  холу биоскопа одржана је конференција за новинаре, на којој су утиске са смотре пренели добитници признања.

У генералном пласману, трећу награду добила је дечија представа „Успавана Штрецилија“, а прве награде за учествовање у истој добили су Мила Радовановић за главну женску улогу, Милан Илић за сценографију и Тијана Петровић и Данијела Митић за драмско- педагошки рад.

-Награде које смо добили за ову дечију представу су нам веома важне и пуно нам значе. То је прва представа младих глумаца Школе глуме Дома културе, рекла је са великим задовољством директорка ове установе Тијана Петровић.

Представа „Мајстор и Маргарита“ у категорији вечерњих представа у генералном пласману освојила је друго место. Овој представи припала је и награда за колективни рад на изради костима, а прве награде за рад на истој добили су Срђан Живковић за драматизацију, Бисерка Милосављевић за најбоље одиграну главну женску улогу и Ивица Траиловић за оригиналну музику.

Директорка Дома културе Тијана Петровић је нагласила да су се учесници ове смотре показали као добар тим и да је пред њима лепа перспектива, додајући да су награде које је освојила представа „Мајстор и Маргарита“, оправдале средства која су за њу добили од Министарства културе и информисања.

На овогодишњој смотри аматерских позоришта у Лебану, приказано је тринаест представа на вечерњој и дечијој сцени, а учестовале су позоришне групе из Власотинца, Алексинца, Димитровграда, Беле Паланке, Сурдулице, Врања, Бујановца и Прокупља.

Гостујућа представа из Пожаревца :"Арсеник и старе чипке"

Успавана Штрецилија на фестивалу у Лебану

У Лебану је почела Међуокружна смотра Аматерских позоришта у организацији Дома културе Радан из Лебана и Културног центра из Сурдулице. Трајаће од 23. до 28. маја ове године. Учествоваће позоришта из Нишавског, Пиротског, Јабланичког, Пчињског и Топличког округа. Аматерско позориште "Хранислав Драгутиновић" из Прокупља наступило је 24.05.2016. године са представом за децу "Успавана Штрецилија" рађене по тексту Тодета Николетића у режији Тијане Петровић и Данијеле Митић и дан касније, 25.05.2016. године на вечерњу сцену ступиће глумци представе "Мајстор и Маргарита", за коју је драматизацију текста Михаила Булгакова написао Срђан Живковић.

Глумци дечје сцене Аматерског позоришта "Хранислав драгутиновић" имали су сјајан наступ у Лебану судећи по реакцији публике. Добре критике добили су и од позоришног редитеља Александра Волића,представника жирија, који је похвалио све глумце и ретитеље а посебно истакао таленат Миле Радовановић и Саре Аранђеловић, које су добиле дипломе за најбољу улогу  и најбољу споредну улогу у представи

Програм фестивала:

 

среда, 25.мај

17.00- “ЈЕСИ ЛИ ТО ДО’ШО ДА МЕ ВИДИШ”-текст: Миодраг Kараџић; Бујановачко аматерско позориште “БАП”-Бујановац

 

20.00- “МАЈСТОР И МАРГАРИТА”- текст: Михаил Булгаков; Аматерско позориште “Хранислав Драгутиновић”-Прокупље

Опширније: Успавана Штрецилија на фестивалу у Лебану

На сајту

Ко је на мрежи: 4 гостију и нема пријављених чланова

Како до нас

Ускоро на програму Дома културе