
Вести
У Дому културе представљена прва драма Србијанке Станковић, "Ана је чекала"
- Детаљи

У Дому културе је представљена прва драма Србијанке Станковић „Ана је чекала“ . Ова промоција изазвала је изузетну пажњу прокупачке јавности, те је већ најављена и позоришна представа. Kако каже аутор идеја је била да се укаже на чињеницу да се у животу треба борити и да је љубав ипак најбитнија.
- У основи драме је савремена љубавна прича. Запараво када сам почела дело, желела сам да напишем причу. Ипак убрзо сам схватила да је у њој пуно дијалога, те сам дело преобликовала у драму- казала је Станковић.
Она додаје да је ово прво њено драмскко дело, а да јој је одзив грађана доказ да је на правом путу.
Ових дана почињу и припреме за позоришну представу на основу дела, а њу ће радити глумци аматерског позоришта „Хранислав Драгутиновић“ . Део драмског текст представљен је и током промоције.
Србијанка Станковић је уредник више културних портала, а тренутно је на мастер студијима српске и компаративне књижевности Филозофског факултета у Нишу. До сада је писала песме и приче и добитник је више награда за свој књижевни рад.
Генерална проба Нушића у Дому културе
- Детаљи

Представа Генерална проба Нушића је водвиљска комедија у којој троје глумаца тумаче два и по уметника који се храбро хватају у коштац са Нушићевим делом “Госпођа министарка”.
Прича прати редитеља Милутина, презадушеног, неуротичног коцкара који добија незахвалну понуду - нагомилани коцкарски дугови ће му бити отписани уколико направи представу у којој ће главну улогу играти Ава, ћерка контроверзног бизнисмена и власника ланца кладионица коме је редитељ дужан. Посао је прихватио јер нема избора.
Главна улога је већ додељена, а остале улоге поверава искусним колегама, својој бившој жени Анђи, запостављеној позоришној првакињи, и познатом глумцу који је славу стекао телевизијским и филмским улогама. Међутим, славни глумац се не појављује на пробама због презаузетости, па његове улоге тумачи првакиња Анђа, која не примећује да пати од депресије и благе хистерије и има проблем са свима који су млађи од ње, нарочито ако су женског рода, али не одустаје од идеје да поновио заигра великог Нушића, у режији њеног некадашњег супруга.
Публика прати процес стварања представе од прве пробе до премијере. Рад на представи доводи до усијања ионако већ компликоване односе. Ипак, после низа перипетија, генерална проба је неочекивано успешна и најављује хит представу.
У представи Генерална проба Нушића публика има прилику да види делове најпознатијих сцена из Нушићеве комедије ”Госпођа министарка”, па је ова представа својеврсни омаж нашем најбољем комедиографу.
Представа Генерална проба Нушића је намењена свима који воле добар и квалитетан хумор, театар и нашег највећег комедиографа Бранислава Нушића.
РЕЖИЈА: МИЉАН ПРЉЕТА
СЦЕНОГРАФИЈА И KОСТИМ: ТРИ ЗА ГРОШ & ТЕАТРИЋ ТИМ
МУЗИKА: АНА РАНЧИЋ
ТЕKСТ : БОЈАНА ТУШУП, САНДРА ЈАНKОВИЋ, МИЉАН ПРЉЕТА
УЛОГЕ:
МИЛУТИН - МИЉАН ПРЉЕТА
АНЂА - БОЈАНА ТУШУП
АВА - САНДРА ЈАНKОВИЋ
Нови успеси Дечјег хора
- Детаљи

На „Хорфест“-у, државном такмичењу хорова у Ваљеву, Дечији хор Дома културе „Сањалице“ под руководством хоровође Сање Стојковић освојио је друго место, као и специјалну награду за извођење фолклорне композиције. У оквиру овог такмичења представило се 25 хорова у 6 категорија. „Сањалице“ су наступиле у такмичарском делу са задатом композицијом Стевана Мокрањца „На ранилу“, духовном композицијом „Хвали те имја Господње“ и сплетом српских песама, чији је аранжман урадио професор музике и члан мушке певачке групе „Kонстатин“ Бојан Станковић.
– Ова признања стижу у години када славимо наш мали јубилеј, пет година од оснивања. То је награда пре свега мојим хористима за њихов рад , труд и веру коју улажу на свим пробама и наступима као и нашој кући, Дому културе, који нас несебично подржава да би постигли савршенство у хорском певању, рекла је након уручивања признања Сања Стојковић.
Још чланака...
Мени
На сајту
Ко је на мрежи: 2 гостију и нема пријављених чланова
Како до нас
Ускоро на програму Дома културе









